A program keretében nyújtott támogatások fő célja a Magyarországon működő élelmiszeripari koordinátor szervezet vállalkozások, jellemzően a kiskereskedelmi láncok, a vendéglátóipar HORECA szegmens, illetve a közétkeztetés gazdasági szereplői által támasztott igények és a hazai élelmiszeripari beszállítói képességek közötti különbségek áthidalásának támogatása.
Amennyiben további kérdése van a pályázattal kapcsolatban, lépjen velünk kapcsolatba, ha pedig szeretne pályázni, kérjen árajánlatot!
Támogatásban részesíthetők köre:
A 14/2019. (VI. 12.) ITM rendelet 1. melléklet 87. sor E oszlopában foglaltak alapján gazdasági társaság, mikro-, kis- és középvállalkozás, valamint nagyvállalatok. Nagyvállalatok kizárólag beszállítói szerepkörben támogathatók.
Az ÉLIP BFP felhívás célcsoportját azon vállalkozások alkotják, amelyek megfelelnek az alábbi működési jogosultsági kritériumoknak:
A támogatás nyújtásának alapvető feltételei:
Támogatható tevékenységek:
Az előirányzat terhére, az Irinyi Terv Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Program céljaival összhangban az alábbi tevékenységek támogathatók:
a) A meglévőnél magasabb minőséget biztosító új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása, beleértve az automatizált termelési rendszerek fejlesztését, termékkínálat bővítését lehetővé tevő gyártási technológiák fejlesztését, folyamatautomatizálási eszközök, robottechnológia alkalmazását, intelligens gyártási megoldások beszerzését.
b) Információs technológia-fejlesztés.
c) Új eszközök, gépek beszerzéséhez, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakításához kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzések, immateriális javak beszerzése és kapcsolódó (szolgáltatási, tanácsadási jellegű) költségeik. A primőr mezőgazdasági termékek előállítói esetében beleértendők az agrotechnológiai és a post harvest technológiák is.
d) A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő ingatlan és infrastruktúra beruházás meglévő vagy bérelt telephelyen, zöld mezős építés, bővítés, átalakítás, korszerűsítés.
e) Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele: a fejlesztési projekt megvalósításához szükséges tanácsadási szolgáltatások igénybevétele, kizárólag a https://vali.ifka.hu honlapon regisztrált minősített szakértőktől vagy tanácsadóktól
f) Képzés: a vállalat fejlődéséhez szükséges, illetve a munkavállalók magasabb szintű munkavégzését elősegítő képzés, mely az alábbi lehetőségek közül választható: a 2019. évi LXXX. törvény (Szkt.) 9. § (2) bekezdés a) pontja szerinti részszakmára felkészítő szakmai oktatás, a 9. § (2) bekezdés b) pontja szerinti szakképesítésre felkészítő szakmai képzés, valamint a 2013. évi LXXVII. törvény (Fktv.) 1. § (1) bekezdés a) pont ab) alpontja szerinti oktatás és képzés.
g) Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az üzemen belüli építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával.
Az előirányzatból önállóan az a)-d) alpontok támogathatók. Az e)-g) pontokban rögzített fejlesztési területek kiegészítő jellegű fejlesztésként kapcsolódhatnak az a)-d) alpontok, mint fő fejlesztési kezdeményezések bármelyikéhez.
A fejlesztendő tevékenységek a megvalósítani tervezett fejlesztés profilja szerint a TEÁOR kategóriák besorolásában főszabályként élelmiszeripari kategóriába eshetnek:
A támogatás összege, mértéke:
A teljes rendelkezésre álló keret a 2020-as költségvetési évben közel 35.000.000.000 Ft. A legkisebb támogatható projektméret 100 millió Ft, azzal, hogy a beruházáshoz nyújtható támogatás összege el kell, hogy érje az 50 millió Ft-ot.
A vissza nem térítendő támogatás maximális összege mikro és kisvállalkozások esetében 500 millió Ft, középvállalatok és nagyvállalatok esetében 2000 millió Ft.
A támogatási összeg 100%-a igényelhető előlegként.
Megvalósítási és fenntartási időszak:
A projektek megvalósítási időtartama
Fenntartási időszak
A támogatást kérelmező vállalja, hogy a megvalósított fejlesztés eredményét fenntartja a kötelező fenntartási időszak végéig, az alábbiak szerint:
a) Regionális beruházási támogatás esetén nagyvállalat vonatkozásában 5 évig, mikro, kis-és középvállalkozások vonatkozásában 3 évig
b) egyéb beruházás jellegű támogatás esetén 3 évig;
c) egyéb nem beruházás jellegű támogatás esetében legfeljebb 2 évig.
A támogatási kérelmek benyújtása:
2020. december 15. nap 15 órától 2021. február 28. nap 12 óráig valamennyi, a Programban való részvétel iránt érdeklődő koordinátor szervezetnek regisztrálnia szükséges a Támogató honlapján az erre a célra létrehozott online felületen (elip.ifka.hu) annak érdekében, hogy a Programban való részvétel iránt érdeklődő beszállítók, illetve potenciális beszállítók számára ismert legyen a Programban elérhető koordinátor szervezetek köre, megkönnyítve ezáltal a két fél közötti jövőbeli beszállítói együttműködés kialakítását.
A beszállítói oldalon a regisztráció 2021. január 11. 14 órától indul és legkésőbb 2021. február 28. nap 12 óráig elérhető.
A beszállítói regisztrációt követően minden pályázónak hivatalosan is jelentkeznie kell a Programba való részvételre, legkésőbb 2021. február 28. nap 12 óráig. az ÉLIP BFP megvalósításáért felelős Támogató honlapján, az erre a célra létrehozott online jelentkezési felületen (elip.ifka.hu). A Programba való online jelentkezés előfeltétele a támogatási kérelem beszállító általi későbbi benyújtásának.
Pályázónak a Programba való online jelentkezéssel egyidejűleg csatolnia szükséges egy élelmiszer kiskereskedelmi lánccal vagy egyéb koordinátor szervezet vállalkozással előzetesen megkötött, jövőbeli beszállítói együttműködést célzó szándéknyilatkozatot (együttműködési megállapodást). A mindként fél által aláírt szándéknyilatkozatot online formában, mellékletként szükséges feltölteni a Programba való beszállítói jelentkezés teljesítéséhez.
A 2020. évi keret vonatkozásában a támogatási kérelem benyújtására 2021. március 9. nap 14 órától van lehetősége 2021. április 15. nap 16 óráig azon beszállítóknak, akik rendelkeznek az IFKA szakmai támogatásával elkészített végleges fejlesztési tervvel.